MÉRŐÓRÁK CSERÉJE – KINEK A KÖLTSÉGE?

MÉRŐÓRÁK CSERÉJE – KINEK A KÖLTSÉGE?

2018-11-15 12:56:49
Forrás: DAS.hu

Ingatlan tulajdonosaként, használójaként sajnos időről-időre találunk a postaládánkban mérőóra cseréjéről szóló értesítést. 


Azon túl, hogy a legtöbb esetben komoly szervezést igényel, hogy a száz más napi teendőnk mellett gondoskodjunk a szakember megjelölt időpontban történő fogadásáról, felmerül a kérdés, vajon a pénztárcánkat is megviseli-e a kényszerű látogatás. Vagyis, ki viseli a mérőóra cseréjének díját?

A vízmérők cseréjéről, a vonatkozó jogszabály szerint, a mérőeszköz tulajdonosa saját költségén köteles gondoskodni. A víziközmű-szolgáltató (vízművek) által felszámítható díjtételeket pedig a víziközmű-szolgáltató üzletszabályzata tartalmazza. E dokumentumhoz a szolgáltatók weboldalán keresztül is hozzáférhetünk.

A villanyórát illetően, hacsak nem a berendezés mérési hibája vezet a csere szükségességéhez, szintén a rendszerhasználónak kell állnia a költségeket.

A gázóra cseréjére vonatkozó szabályok pedig megegyeznek a villanyóra cseréjére előírt rendelkezésekkel, azaz, a mérőóra meghibásodásának esetét kivéve, a felhasználót terheli a csere díja.

Az eljárás során találkozhatunk azzal a problémával, hogy az előre egyeztetett időpontra valamilyen oknál fogva nem érünk haza. Ilyenkor lehetőségünk van másik időpontot fixálni a szolgáltatóval. A korrektség jegyében már előre mondjuk le a találkozót, ha látjuk, nem tudunk a megbeszélt időpontra hazaérni.

Gyakran nem is tulajdonítunk komolyabb jelentőséget az eljárásnak, azonban rendkívül fontos, hogy végig figyelemmel kísérjük a folyamatot. Tartózkodjunk a munkavégzés helyén, ellenőrizzük, nincs-e olyan tényező, mely károsíthatja a mérőórákat. Kiemelt jelentősége van a szolgáltató által készített jegyzőkönyvnek, melyet mindenképpen olvassunk el figyelmesen az aláírás előtt, még akkor is, ha a cserére egy fárasztó munkanap után kerül sor. A mi érdekünk, hogy az ne tartalmazzon valótlan állítást, információt. Ha pedig kivetnivalót találunk benne, azt határozottan jelezzük a szakember felé. Észrevételünket köteles lesz feltüntetni a nyomtatványon.

JOGI ISMERETEK
TÉVES AZ INGATLAN-NYILVÁNTARTÁSI TÉRKÉP?
TÉVES AZ INGATLAN-NYILVÁNTARTÁSI TÉRKÉP?
Előfordulhat, hogy az ingatlan tényleges, természetbeni határvonala nem egyezik a térképen található határvonalakkal? Mi lehet a hiba oka? Lehet, hogy téves az ingatlan-nyilvántartási térkép? Mire számíthat ilyen esetben az ingatlan tulajdonosa?
Halasztják az E-ingatlan-nyilvántartás bevezetését
Halasztják az E-ingatlan-nyilvántartás bevezetését
A parlament elfogadta az elektronikus ingatlan-nyilvántartás bevezetéséhez kapcsolódó átmeneti szabályokat, amelyek értelmében az ingatlan-nyilvántartásról szóló törvény hatályba lépése ismét csúszik. Az eredetileg 2024. október 1-jére tervezett bevezetés helyett az új szabályokat csak a 2025. január 15-én és az azt követően indított ingatlan-nyilvántartási eljárásokban kell majd alkalmazni.
Babaváró kölcsön válás, őzvegyülés, újraházasodás esetén
Babaváró kölcsön válás, őzvegyülés, újraházasodás esetén
A Babaváró kölcsön egy fiatal házaspárok számára nagyon kedvező konstrukció, amely eleve kedvező kamatozású, szabad felhasználású, és bizonyos feltételek esetén további kedvezményeket ad (sőt akár vissza nem térítendő is lehet). Mivel az igénybevétel határidejét nemrégiben meghosszabbították, érdemes átvenni a konstrukció előnyeit, és a kevésbé ismert buktatóit is. Ugyanis a házastársak válása olyan kedvezőtlen hatással lehet az igénylőre, amelyre nem is gondoltak. Ezt fogjuk megvizsgálni jelen cikkünkben.
HÁZIÁLLAT ÁLTAL OKOZOTT KÁR – KI A FELELŐS?
HÁZIÁLLAT ÁLTAL OKOZOTT KÁR – KI A FELELŐS?
A kártérítési felelősség egyik különös esete a házi állatok által okozott károkért való felelősség. A mostani cikkben azokból az esetekből adunk ízelítőt, amikor a háziállat, vagy egy kóbor állat okoz kárt, például a gépkocsinkban.